تست

سامانه داده پردازی یا همان دیتاماینینگ سیمپا چیست ؟
سیمپا مخفف سامانه یکپارچه مدیریت پژوهش های اسلامی می باشد . این سامانه ابزاری پژوهشی است که به وسیله آن می توان به تحلیل و طبقه بندی انواع داده های متنی و تصویری پرداخت . انواع نمایه زنی ، رده زنی ، تولید درختواره های مفهومی و ویرایش آن ، تولید بانک های داده با قابلیت تولید نامحدود فرم ها و فیلدهای مربوطه از مهمترین قابلیت های این سامانه پژوهشی می باشد .
سیمپا با در اختیارداشتن چند رابط گرافیکی متعدد و قابلیت تعریف دسترسی برای سطوح مختلف کاربران ، محیطی جذاب و کارآمد برای پیاده سازی پروژه های پژوهشی محسوب می گردد .
امکان تولید انواع گزارش های ماتریسی از بانک های اطلاعات به صورت تجمیع داده ها و یا اشتراک میان داده ها از دیگر قابلیت های مهم سیمپا تلقی می گردد . علی رغم همه این اوصاف سیمپا هنوز مراحل آزمایشی را طی می نماید و چندین پروژه به صورت پایلوت در قالب آن به انجام رسیده است .

دیتا ماینینگ چیست؟


دیتا ماینینگ Data Mining یا داده کاوی در واقع همان علم استخراج اطلاعات مفید از میان مجموعه های بزرگ از داده ها یا پایگاه داده هاست .
داده کاوی امروز فرآیندی ضروری برای بهینه سازی و مدیریت بهره ورانه و دانش محور در سازمان های بزرگ محسوب می گردد .هرچند بیشتر از این دانش در زمینه های اقتصادی و تجاری بهره می گیرند اما کاربردهای طلایی آن در ساماندهی و ایجاد ارزش افزوده بر اطلاعات و کاربردی نمودن اطلاعات موجود دربانک های اطلاعاتی برای بسیاری از سازمان های غیر تجاری نیز جذاب و قابل توجه است ....

مشاهده مطلب